Jak na barvičky

Při kreslením světlem se hojně využívají různé barvy. Existují speciální ruční svítilny, které umí svítit i jinou barvou, než pouze bílou (moje oblíbená je Eagletac D25LC2 Color. Případně existují přídavné barevné nástavce. Nevýhodou je ale vyšší cena. Dnes si ukážeme velice jednoduchý návod, jak si vytunit obyčejnou ruční svítilnu.

Celá operace je velice jednoduchá a zabere pouze pár minut. Potřebujeme ruční svítilnu, nůžky, lepicí pásku, pingpongový míček (plast z kinder vajíčka, skleničku od vitamínu C nebo cokoliv světlo prodyšného) a barevné fólie.

Osobně používám úplně obyčejné o velikosti A4, které poté stříhám dle potřeby na různé tvary – seženeme v každém papírnictví.

Fólii rozstříháme na – pokud možno tvary, která připomínají alespoň trošku – kolečka, které umístíme na konec ruční svítilny. Doporučuji dávat dvě vrstvy, barva je potom výraznější. Dále překryjeme pingpongovým míčkem a přilepíme lepicí páskou. Tímto jednoduchým postupem jsme právě vyrobili barevný nástroj a můžeme začít být kreativní. Pokud máme doma ručních svítilen více, můžeme si vyrobit celou škálu barevných světel a poté je všechny využit pro pestrou fotografii. Můžeme se v klidu pustit do tvorby rozmanitých věcí, jako například ORBů, psaní světlem nebo cokoliv nás napadne 😊

Ukázka barev

Všechny ruční svítilny se v zapnutém stavu zahřívají. Některé méně, některé více. Ty výkonnější, které mají svítivost nad 1000 lumenů se zahřívají více. Zde bych byl opatrný s přikládáním plastových věci, protože se může stát, že to to světlo reálně propálí. Ne, že by následně shořela celá ruční svítilna, ale nepěkně to smrdí a může to zapatlat celé sklíčko.

Previous
Previous

Skleněné prvky

Next
Next

Psaní světlem